به نقل از سایت خبر آنلاین :شام عروسی ۲۷۰ نفر را در مشهد مسموم کرد

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد عنوان کرد: در یکی از روستاهای استان شام عروسی باعث مسمومیت 270 نفر از مهمانان شد.

رضا سعیدی با بیان مطلب فوق افزود: روز جمعه 23 تیر در روستای ملک آباد به دنبال مصرف شام عروسی 270 نفر از مهمانان مسموم شدند. وی ادامه داد: شام عروسی که چلوکباب بوده است مورد مصرف 1200 نفر از مهمانان قرار گرفته است که 270 نفر از آن دچار مسمومیت و روانه‌ی مراکز بهداشتی شده‌اند.

وی درباره‌ی علائم این مسمومیت خاطرنشان کرد: تهوع، ضعف، اسهال، بی‌حالی و تب از علائم این مسمومیت بوده است که مهمانان این عروسی پس از وجود این علائم به بیمارستان امام رضا (ع) و مراکز اطراف روستا مراجعه کرده‎‏اند.

رییس مرکز بهداشت خراسان رضوی در خصوص دلیل این مسمومیت تصریح کرد: دلیل نهایی آن هنوز مشخص نشده است ولی اینطور به نظر می‌رسد که چون یک چلوکبابی کوچک این غذا را تهیه کرده به دلیل وجود وقفه از زمان طبخ تا مصرف، غذای مانده باعث مسمومیت شده است.

سعیدی اضافه کرد: از تمام مواد غذایی از جمله چلوکباب، ماست، و نوشابه نمونه‌برداری شده است که تاکنون جواب سم‌زدایی آن‌ها نیامده اما به احتمال زیاد ماندن غذا باعث مسمومیت شده است. وی حال 270 نفر از مسمومین را مساعد دانست و گفت: بیش‌تر آنها به صورت سرپایی درمان شدند و هفت نفرشان هم به صورت سرم‎تراپی درمان شده و سرم دریافت کردند.

/ 0 نظر / 9 بازدید