مسمومیت غذایی بیش از 1000 نفر از اهالی گله بان مرند

متاسفانه باز هم مسمومیت غذایی باعث مراجعه خیل عظیمی از هموطنانمان به مراکز درمانی شد. به نظر می رسد که باید با افزایش سطح آگاهی مردم از عوامل ایجاد کننده مسمومیت های غذایی از وقوع چنین مواردی پیشگیری نمود.

یش از 1000 نفر از اهالی روستای "مرکید" ( گله بان) آذربایجان شرقی واقع در شهرستان مرند به دلیل مسمومیت غذایی راهی مراکز درمانی شدند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر این استان گفت: علت مسمومیت توسط کارشناسان مربوطه در دست بررسی است.

یش از 1000 نفر از اهالی روستای "مرکید" آذربایجان شرقی واقع در شهرستان مرند به دلیل مسمومیت غذایی راهی مراکز درمانی شدند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر این استان گفت: علت مسمومیت توسط کارشناسان مربوطه در دست بررسی است.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از مسمومیت ۱۰۰۰ نفر درآذربایجان شرقی خبر داد.

حسین درخشان ایسنا، در تشریح جزییات خبر مسمومیت 1000 نفر گفت‌: ساعت 19 پنجشنبه ( 11 اردیبهشت) وقوع حادثه‌ای در روستای مرکید و اطراف آن از طریق فرمانداری مرند آذربایجان شرقی به هلال احمر اطلاع داده شد.

وی افزود:‌ با حضور امدادگران در محل حادثه مشخص شد که 1000 نفر از ساکنان این منطقه دچار مسمومیت غذایی شدند.

سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت:‌ تمامی این 1000 هزار نفر به بیمارستان منتقل شده و بررسی‌ها از طریق سازمان‌های مربوطه برای تعیین علت واقعی این مسمومیت غذایی ادامه دارد.

فرماندار شهرستان ویژه مرند اعلام کرد: شمار مسمومان غذایی در روستای گله بان بخش یامچی از توابع این شهرستان در پنجشنبه هفته گذشته به یکهزار و 200 نفر رسید.

تقی کرمی به ایرنا گفت: بیش از 800 نفر از آنان به صورت سرپایی مداوا و از بیمارستان مرخص شده اند.

تعدادی از این مسمومان نیز به بیمارستان های جلفا، شبستر و تبریز منتقل و از شهرهای یاد شده گروه کمکی پزشکی و آمبولانس به منطقه اعزام شده بود.

رییس ستاد حوادث غیرمترقبه شهرستان مرند براساس نظر اولیه کارشناسان، علت مسمومیت را ناشی از باکتری غذایی کباب توزیع شده در مراسم ترحیم عنوان کرد و افزود: موضوع همچنان توسط کارشناسان بهداشتی در حال بررسی است که به زودی اعلام می شود.

منبع: http://marand-reports.blogfa.com

/ 0 نظر / 55 بازدید